funfun.hotgoo.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

funfun.hotgoo.net

funfun: smile...here is your forum
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Είμαι 120 ετών!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 655
Location : Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
Registration date : 21/12/2007

Character sheet
Name: Health points

Είμαι 120 ετών! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Είμαι 120 ετών!   Είμαι 120 ετών! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 23, 2008 2:45 pm

Είμαι 120 ετών! Newego_LARGE_t_901_511072_type11495

Μια γυναίκα, από την Παλαιστίνη, υποστηρίζει πως είναι 120 ετών που σημαίνει ότι είναι ο γηραιότερος άνθρωπος στο κόσμο!
Το βιβλίο των ρεκόρ Γκίνες έχει καταγεγραμμένη ως κάτοχο του τίτλου την κυρία Edna Parker από τις ΗΠΑ που είναι 114 ετών.
Όμως η κυρία Mariam Amash που ζει στην αραβική πόλη Jisr az-Zarqa του Ισραήλ λέει πως αυτή είναι η γηραιότερη.
«Ναι είμαι ο γηραιότερος άνθρωπος στο κόσμο. Τρώω, πίνω και
κάνω μπάνιο και ελπίζω να ζήσω ακόμη δέκα χρόνια,» είπε η κυρία Mariam
Amash.
Η κυρία Mariam έχει δέκα παιδιά, 120 εγγόνια, 250 δισέγγονα και 30 τρισέγγονα σύμφωνα με τους συγγενείς της.
Η ανακάλυψη της ηλικίας της έγινε τυχαία όταν έκανε αίτηση για νέα ταυτότητα και οι Ισραηλινές αρχές τις εξέδωσαν την ταυτότητα με βάση πιστοποιητικό γέννησης από τις Τουρκικές αρχές που τότε
κυβερνούσαν την περιοχή!
Ο εκπρόσωπος του βιβλίου των ρεκόρ Γκίνες ανακοίνωσε πως θα εξετάσουν την περίπτωση της όταν θα τους προσκομίσει τα απαραίτητα αποδεικτικά έγγραφα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://funfun.forumgreek.com
peggy235
newbie
newbie



Αριθμός μηνυμάτων : 6
Registration date : 27/01/2008

Είμαι 120 ετών! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Είμαι 120 ετών!   Είμαι 120 ετών! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 24, 2008 10:27 am

ti na tis eyxi8oume??? na ta ekatostisei sigoura oxi pantws. :giggle: :giggle: :giggle:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Είμαι 120 ετών!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
funfun.hotgoo.net :: News :: Last News-
Μετάβαση σε: